Bilişim Elçileri olarak 32. Ulusal Bilişim Kurultayı & CITEX 2015 ‘ e hem duyuruların yapılması konusunda , hemde konuşmacı konusunda destek verdik.

3-5 Aralık 2015 tarihlerinde Ankara’da ATO CONGRESİUM Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. BİLİŞİM 2015 & CITEX 2015, TBD 32. Ulusal Bilişim Kurultayı ve 2. Ankara Bilişim Fuarı’nda Türkiye’nin ve Bilişim sektörünün geleceğini ilgilendiren birbirinden önemli konular, konularında uzman katılımcıların değerli katkılarıyla ele alındı.

Özellikle son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte “İnsan, doğa ve tüm canlıların” yaşamında kaçınılmaz bir etki alanı oluşturan ve “YAŞAMIN” önemli bir parametresi haline gelen “BİLİŞİM”deki son gelişmeler, yenilikler, yeni vizyonlar ile fırsat ve tehditlerin değerlendirileceği ve birbirinden ilginç teknolojik yeniliklerin sergileneceğiBİLİŞİM 2015 & CITEX 2015’de, bu sene ana tema “BİLİŞİM ve YAŞAM” olarak belirlendi.

Türkiye Bilişim Derneği ‘nin 1976 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlediği ve Bilişim Sektörünün en büyük buluşması niteliğinde olan etkinlik, geçen sene olduğu gibi bu sene de, dünyanın en büyük Fuar ve Organizasyon Firmalarından biri olan Fransa Merkezli GL EVENTS ile birlikte gerçekleştiriliyor.

“BİLİŞİM ve YAŞAM” ana teması ile gerçekleştirilecek etkinlikte 4 ayrı salonda açık oturum ve paneller, çeşitli yarışmalar, 1500 m2 alanda kurulacak olan fuarda birbirinden ilginç ve yenilikçi ürün, hizmet, proje ve fikirler sergilenecek. Etkinliğe ilk kez destek veren KOSGEB fuarda stant açan firmaların stant maliyetlerinin önemli bir kısmını karşıladı.

Günlük 5000, etkinlik boyunca 15.000’in üzerinde ziyaretçi, açık oturum ve panel izleyicisinin takip etmesi beklenen etkinlikte izleyici ve katılımcıların büyük çoğunluğu Kamu ve Özel Sektör Bilişim Profesyonelleri, Uzmanlar ve Akademisyenlerden oluşuyor.

33 Üniversitede örgürlenen TBD Genç topluluğunun gerçekleştireceği “TBD 5. Genç Bilişimciler Kurultayı” kapsamındaki panellerle üniversite gençliğinin, “Programlama Çocuk Oyuncağı” etkinliğiyle de ilkokul öğrencilerinin yaşamına pozitif dokunuş yapılacak etkinlikte, ayrıca Genç Girişimciliğin özendirileceği oturumlar da yer aldı.

Türkiye Bilişim Sektörünün en büyük buluşması niteliğinde olan etkinliğin; Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, Bakanlar, Siyasi Parti Temsilcileri, Milletvekilleri, Kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin davetli olduğu açılış bölümünde; sektörün sorunları, ülkemizin Bilişim Vizyonu, Gelecek beklentileri ve Hedefler en üst düzeyde dile getirilerek adeta “Bilişim Zirvesi” gerçekleşti.

Üç gün boyunca her gün bir üniversite rektörünün çağrılı konuşmacı olarak yer alacağı Kurultay’ın açık oturum ve paneller kısmında Türkiye’nin nabzını elinde tutan, “YAŞAM” barometresini ölçen aydın ve gazeteciler konuştu.