Günümüzde giderek daha da yaygınlaşan e-kitaplar(e-book), orjinal bir kitabın ele alınıp okunması kadar keyif vermesede, bazı zamanlarda orjinalinden daha kullanışlı olabiliyor.

Kullanışlılığını arttıran önemli bir etmen de bu online kitaplara ücretsiz olarak ulaşabilmemiz olacaktır. İşte bu bildiride, rahatlıkla ulaşabileceğiniz ve ücretsiz olarak inceleyebileceğiniz e-kitapları barındıran en iyi ilk 19 siteden bahsedeceğiz.

1. Free-Ebooks

Siteden, ücretsiz e-kitapların yanında e-dergiler de indirebiliyor, dilerseniz sizde bulunanları paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca site ücretsiz üyelikle kendi kütüphanenizi oluşturmanızı da sağlıyor.

2. Scribd

Scribd; Word, Excel, PowerPoint, PDF ve diğer popüler formatların desteklediği online dökümanların paylaşıldığı bir site. Bu dökümanları ücretsiz olarak indirebilir, dilerseniz de sitenizde yayınlayabilirsiniz.

3. 4eBooks

Bilgisayar programcılığı üzerine yazılmış online kitaplardan oluşan geniş bir kaynak.

4. ManyBooks

Bu siteden PDA, iPod ya da eBook okuyucunuz için ücretsiz e-kitaplar indirebilirsiniz. Sitede 22 bin kadar online kitap bulunmakta ve hepsi de ücretsiz.

5. FreeBookSpot

Üyelik istemeyen site, 96 kategoriden oluşan yaklaşık 5 bin e-kitaplık arşivinde, arama yapmanıza da olanak sağlıyor.

6. AskSam Ebooks

Shakspeare, Lewis Carroll, Charles Dickens, Edgar Allen Poe ve Jane Austen gibi yazarların ücretsiz e-kitaolarına yer veren sitede ayrıca politika, yasalar ve hükümet raporları ile ilgili kitaolar da bulunmakta.

7. FreeTechBooks

Bilgisayar bilimi, mühendislik ve programcılık kitapları, test kitapları ve konferans notlarını ücretsiz ve legal olarak indirebileceğiniz bir site.

8. GetFreeEBooks

Yasal olarak ücretsiz e-book indirebileceğiniz geniş bir kaynak.

9. FreeComputerBooks

Bilgisayar, programcılık, matematik ve mesleki e-kitapların yanında konferans notlarının ve çeşitli derslerin de bulunduğu oldukça geniş ve güzel bir kaynak.

10. KnowFree

Kullanıcıların ücretsiz olarak e-kitapları değiştirebildikleri, eğitici video ve diğer materyallerin de bulunduğu çoğunlukla PDF formatlı e-kitapların bulunduğu geniş bir site.