Teknik Meslekler

ASDASDAasdasdadaASDASDAasdasdadaASDASDAasdasdadaASDASDAasdasdadaASDASDAasdasdadaASDASDAasdasdadaASDASDAasdasdadaASDASDAasdasdadaASDASDAasdasdadaASDASDAasdasdadaASDASDAasdasdadaASDASDAasdasdadaASDASDAasdasdada

TEKNİK MESLEKLER

Bilgisayar Ağı Mimarları

Yerel alan ağları (LAN), geniş alan ağları (WAN), iç ağlar, dış ağlar ve diğer veri iletişimi ağları gibi bilişim ağlarını tasarlar ve kurar. Ağ modellemesi, ağ analizi gibi işleri yapar.

Bilgisayar Ağı Destek Uzmanı

Yerel alan ağları (LAN), geniş alan ağları (WAN) ve internet sistemleri ya da ağ sisteminin bir parçası gibi mevcut ağ sistemlerini analiz eder, test eder, sorunlarını giderir ve geliştirir. Ağın düzgün ve minimum kesinti ile çalışabilmesi için ağ bakımlarını gerçekleştirir.

Bilgisayar Sistemleri Mühemdisi / Mimarı

Karmaşık uygulama sorunları, sistem yönetimi sorunları veya ağ sorunları için çözümler geliştirir ve tasarlar. Fonksiyonların entegrasyonunu ve sistemin yönetimini sağlar.

Bilgisayar Kullanıcısı Destek Uzmanı

Bilgisayar kullanıcılarına teknik yardım sağlar. Müşterilerin bilgisayar sorunlarını birebir, telefonla ya da elektronik ortamda çözer, soruları cevaplar. Yazdırma, kurulum, kelime işleme, elektronik posta ve işletim sistemleri dâhil olmak üzere bilgisayar kullanımı, donanım ve yazılım konularında destek verebilir.

Ağ Ve Bilgisayar Sistemleri Yöneticisi

Bir kurumun yerel alan ağını (LAN), geniş alan ağını (WAN), internet sistemlerini veya ağ sisteminin bir kısmını kurar, yapılandırır ve destekler. Tüm sistem kullanıcıları için ağın kullanılabilir olmasını sağlamak için ağı izler ve ağın kullanılabilirliğine yardımcı olabilmek için gerekli bakımları yapabilir. Web sitelerinin doğru ve kesintisiz çalışmasını sağlamak için Web sitesi performanslarını izler ve test eder. Ağ modelleme, analiz, planlama, donanım ve yazılım arasındaki ağ ve veri iletişimini koordine etmede yardım sağlayabilir. Bilgisayar kullanıcı desteği uzmanlarını ve bilgisayar ağ desteği uzmanlarını denetleyebilir. Ağ güvenlik önlemlerini yönetebilir.

Ağ Uzmanı

Kurumların iletişim ihtiyaçlarını karşılayacak telekomünikasyon ve/veya bilgisayar altyapıları dâhil olmak üzere ağın yerleşimini sağlar. Belirlenmiş hizmet düzeyine erişebilmek için ağa sahip bilişim sistemlerini yönetir ve işletir, sorunları ve hataları çözer. Ağ performansını izler ve geliştirir.

Sistem Mimarı

Planlardan ve yazılım ve/veya Bilgi ve İletişim teknolojilerinin uygulanmasından ve entegrasyonundan sorumludur. Teknik bir bakış açısıyla karmaşık Bilgi ve İletişim Teknolojisi çözümlerini tasarlar, entegre eder ve uygular. Bu teknik çözümlerin, prosedürlerin ve modellerin gelişmesi için sürekli güncel kalmasını ve standartlara uymasını sağlar. Teknolojik gelişmeleri takip eder ve yeni çözümlere entegre eder. Geliştiriciler ve teknik uzmanlar için takım sistemi lideri rolü üstlenir.

Teknik Uzman

Müşterilerin binalarındaki donanım ve yazılımları onarır ve bakımını üstlenir. Müşterilerin yazılımlarının ve donanımlarının bakımlarını etkin bir şekilde yapar. En iyi sistem performansını ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için zamanında ve etkin onarımlar yapmakla sorumludur.

Telekominikasyon Mühendisliği Uzmanı

Ses, video veya veri iletişimi sistemlerini tasarlar ve yapılandırır. Kurulumu ve kurulum sonrası hizmet ve bakımları yönetir.

MESLEK İLE İLGİLİ RÖPORTAJLAR

sdsffdsfsdfsdfsdf

dfdsfsdfsdfdsfsdf, dfsdsfsfsdfds

sdsffdsfsdfsdfsdf

dfdsfsdfsdfdsfsdf, dfsdsfsfsdfds

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sodhsdkhffsdhfskfhskdf

fdsfsdfsdfsdf

dfdsfdsfdsfsfdsfs

dfdsfdsfdsfds

dsfdssdfsdfdsfdsfdsf

dfsdfdsfdsfdsfdsf

Sodhsdkhffsdhfskfhskdf

fdsfsdfsdfsdf

dfdsfdsfdsfsfdsfs

dfdsfdsfdsfds

dsfdssdfsdfdsfdsfdsf

dfsdfdsfdsfdsfdsf